banner two faces 960 253

Mynet: בואו לחגוג בצ'יימס ראש העין

מחר (שני) בשעה 13:00 תערך מסיבת פורים חגיגית במפעל הרב-נכותי "צ'יימס" בראש העין. צוות המפעל מזמין את כל תושבי העיר לבוא ולחגוג יחד איתם כדי לשמח את ליבם. וגם לרכוש משלוחי מנות ומתנות נוספות שהם הכינו במיוחד. "החניכים המדהימים מחכים לכם", אומרת המדריכה עדן כחול

אם אתם מחפשים מסיבת פורים מגניבה ולא שגרתית כדאי לכם לבוא לחגיגה הגדולה שתערך מחר במפעל שמעסיק בעלי מוגבלויות בראש העין. ככה גם תשמחו מאוד את האנשים שבאמת זקוקים לכך.

ביום שני (13.3.2017) בשעה 13:00 תערך מסיבת פורים חגיגית לבעלי מוגבלויות שמועסקים במפעל צ'יימס שנמצא באזור התעשייה "אפק" בראש העין, אשר מעסיק 120 בעלי מוגבלויות. העמותה מזמינה את כל תושבי העיר לבוא ולחגוג יחד עם האנשים שמועסקים במפעל כדי לשמח את ליבם וגם לרכוש משלוחי מנות ומתנות נוספות שהם הכינו במיוחד.

יצאנו אל המפעל הרב-נכותי "צ'יימס" ונשבינו בקיסמה של עדן כחול (חמדי), תושבת העיר בת 21, שעובדת כמדריכת משתקמים כבר 3 שנים. לאחר ששובצה למפעל במסגרת השירות הלאומי, החליטה כחול להמשיך ולתת מעצמה למען עובדי המפעל גם אחרי שהשתחררה. לדבריה, מאז שהיא נמצאת שם היא מקבלת כל הזמן מילה טובה, חיבוק, אהבה ומחמאות אין סופיות מהמשתקמים במקום.

"החניכים מדהימים", מספרת כחול. "מי שעובד עם אוכלוסייה כזאת יכול להבין על מה אני מדברת. הם מלאכים. מפעל שבו יש כ-120 מלאכים שמעניקים אהבה, משמחים אותך כל יום, דואגים לשלומך, מכבדים, מצחיקים אותך כשאת עצובה. אין לי מספיק מילים כדי להביע את האהבה שלי אליהם. הם פתחו לי עולם שלם. עולם של הערכה עצמית, ראיית הטוב בכל דבר, אהבת החיים ושמחה אינסופית".

אני מניח שיש גם רגעים לא קלים כשעובדים עם אוכלוסייה כזאת.

"נכון שיש רגעים שקצת קשה, כי צריך להכיל. אבל אתה מקבל סיפוק גדול מהעבודה שלך. אתה מסייע לאנשים שצריכים את זה באמת".

את עובדת קשה ורואים שאת נותנת את הלב והנשמה בעבודה ועם המשתקמים. את מרגישה סיפוק ?

"ברור שכן, ואני אומרת לך את זה בלב שלם. המקום הזה מאוד מכיל. אני עובדת כאן בתור מדריכה שיקומית, אני מרוויחה לא הרבה בכלל והמאמץ וההשקעה גדולים מאוד. אבל - טוב לי. בכל יום שעובר, גם אם היה לי יום קשה מאד ואני מותשת, אני שולחת אותם עם חיוך ועם רצון לבוא למפעל גם ביום אחרי. כי זה מה שעושה לנו את העולם יפה יותר - הסובלנות , הסבלנות והאהבה לזולת. זה מקום שמקבלים בו אנרגיה. אם אני מרגישה קצת מדוכדכת אני מגיעה לכאן וסופגת אנרגיה חיובית".

איזה מסר היית רוצה להעביר לאנשים שקוראים את הכתבה?

"הייתי רוצה שאנשים ייחשפו יותר לאוכלוסייה הזאת. שהקהילה בעיר תיחשף לאוכלוסייה המיוחדת. אלה אנשים כמוני וכמוך, אנשים בעלי חלומות בדיוק כמו שלכולם יש חלומות אנשים שמחפשים אהבה. אנשים שרוצים את הטלפון הכי חדש, יש להם צרכים וחלומות ורצונות ומשאלות כמו כל בן אדם אחר. אנשים כמוני וכמוך ואתם חייבים להכיר אותם. הייתי רוצה שהציבור בעיר ייפתח יותר לקהילה שלהם ושיקבלו את האחר, שלא יעברו למדרכה השנייה בגלל שהם נראים להם אנשים שונים. שיקבלו את השונה מהם".

כחול מזמינה את הציבור לבוא מחר (שני) למסיבת פורים ולהתנדב בזמנם הפנוי למפעל בכל ימות השנה. "לדבר איתם, לרקוד בחגים איתם ולשיר איתם. אתם לא מבינים כמה טוב זה עושה לאותם אנשים".

בחגיגה הגדולה שתערך מחר במפעל יהיה די.ג'יי, מוזיקה, ריקודים, משלוחי מנות והרבה שמח. לדברי עופרה מור-מוויק, ממחלקת פיתוח המשאבים של "צ'יימס ישראל", חשוב שיגיעו כמה שיותר אנשים כדי לשמח את 120 בעלי המוגבלויות. "מדובר במסיבת פורים עם ערך חברתי. כחלק מהתפיסה שלנו אנשים בעלי צרכים מיוחדים צריכים להיות חלק מהקהילה. אנחנו מנסים לקרב את הקהילה אל המסגרת הזאת. אנחנו מזמינים תושבי העיר לבוא, להיכנס, לשמוח איתם, לחגוג איתם את פורים. ברגע שהתושבים יראו אותם הם יתאהבו בהם מייד".

סגולית ממן, מנהלת מפעל מוגן רב-נכותי צ'יימס בראש העין: "העמותה מפעילה את המפעל המוגן בראש העין זו השנה העשירית. ברוך השם משלושים-ארבעים חבר'ה שישבו במקלט בראש העין עכשיו זה מפעל גדול, אנחנו בתפוסה מלאה. אנחנו רוצים שכולם יבואו, יכירו את העמותה, שיתנדבו, יעזרו לנו לקדם אותם כמה שניתן. חיים עם איכות חיים והשתלבות בקהילה. ככל שמגיעים אלינו יותר אנשים להתנדב התפוקות עולות ואז החבר'ה מרוויחים יותר. נוכל לתת להם יותר עבודות והזדמנויות".

מי שירצה להגיע ולסייע למפעל כבר היום (ראשון) יוכל להגיע לחנות "זר עוזר" ששם נמכרים משלוחי מנות, מתנות, מארזים לכל החגים וזרי פרחים שהכינו בעל המוגבלויות. החנות נמצאת בסמוך למפעל ברחוב המלאכה 9 בראש העין והיא פתוחה כל השנה. ככל שיהיה יותר ביקוש למוצרים שהכינו העובדים המועסקים במפעל כך תהיה להם יותר עבודה והדבר יסייע להם להיות חלק מהקהילה.


המסיבה תתקיים ברחוב המלאכה 9, פארק התעשייה "אפק" בראש העין. הציבור מוזמן להגיע וגם לרכוש בכל ימות השנה בחנות "זר עוזר" משלוחי מנות, מתנות וזרי פרחים שהכינו העובדים במפעל.