חיבוק

מעון יום שיקומי צ'יימס מיכל

מנהלת - הודיה מסקנס דסטה

מעון יום שיקומי תקשורתי מיכל בחולון, מופעל על ידי עמותת צ'יימס ישראל, בשיתוף עיריית חולון ונותן מענה לטיפול ולשיקום פעוטות בגילאי לידה עד גיל שלוש. המעון נותן מענה ל-30 פעוטות בעלי צרכים מיוחדים מחולון והסביבה
ומיועד לתינוקות ופעוטות מגיל 6 חודשים ועד 3 שנים , עם עיכוב התפתחותי, אוטיזם, ומורכבויות רפואיות קשות ומצטרף לשתי מסגרות נוספות שמפעילה צ'יימס ישראל בעיר חולון - מרכז יום ארוך צ'יימס עמל ומרכז יום ארוך צ'יימס עוז.


מטרות המעון

  • מתן התערבות שיקומית טיפולית בשלבי ההתפתחות המוקדמים במטרה לקדם את הפעוט למיצוי מרבי של הפוטנציאל ההתפתחותי האישי שלו.
  • מתן סיוע ותמיכה למשפחת הפעוט בהתמודדות ובטיפול בו, תוך מתן אפשרות לניהול חיי משפחה שגרתיים.


שגרת היום במעון השיקומי היא כבכל גן טיפוסי, כאשר אל תוך התוכנית הגנית-הנורמטיבית, מוטמעת על בסיס יומיומי, עקבי ואינטנסיבי, ולאורך כל היום, תכנית שיקומית-חינוכית וטיפולית אישית, הנבנית על ידי כלל אנשי הצוות המקצועי. הצוות הבונה את התוכנית מורכב מאנשי חינוך, צוות פרא-רפואי (פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת) ואנשי הטיפול הרגשי (עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה), הכל מתוך מחשבה וכיוונון למיצוי יכולות הילד בכל התחומים. בתוכנית מושם דגש משמעותי על תיאום ציפיות ומעורבות ההורים בכל הנוגע לתוכנית האישית של ילדם.

אנו מאמינים שהתערבות מוקדמת הינה קריטית בשנים הראשונות של ילדים עם עיכוב התפתחותי. אבחון, טיפול והשגחה אינטנסיביים יסייעו לעקוב אחר התפתחותו של הפעוט ויאפשרו לו להגיע להישגים אישיים מיטביים בכל תחומי ההתפתחות - קוגניטיבי, מוטורי, חושי, תחושתי ורגשי.

ימי פעילות

א - ה 07:30-15:30
יום ו 07:45-12:00

יצירת קשר

כתובת: דר' נח קפלינסקי 3, חולון
טלפון 077-9981131
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.