חיבוק

מעון יום שיקומי "צ'יימס מרכז הולנד", יפו

מנהלת - לילך נהרי 

 

מרכז הולנד הוקם בשנת 1996 בשיתוף פעולה בין עיריית תל אביב-יפו, משרד הרווחה ועמותת צ'יימס ישראל, במטרה לתת מענה טיפולי-שיקומי לפעוטות בני 6 חודשים עד 3 שנים עם עיכוב התפתחותי ולבני משפחותיהם, תחת קורת גג אחת.

מאז ועד היום המעון מופעל על ידי עמותת צ'יימס ישראל, במימון ופיקוח משרדי הרווחה והבריאות ובשיתוף פעולה עם עיריית תל אביב-יפו.

 

מטרות המעון:

  • מתן התערבות שיקומית-טיפולית בשלבי ההתפתחות המוקדמים, במטרה לקדם את הפעוט למיצוי מרבי של הפוטנציאל ההתפתחותי האישי שלו.
  • מתן סיוע ותמיכה למשפחת הפעוט בהתמודדות ובטיפול בו ומתן אפשרות לניהול חיי משפחה שגרתיים.

 

במעון משולבים מידי שנה כ-40 תינוקות ופעוטות עם עיכוב התפתחותי ואוטיזם על רקע תסמונות, פגיעות מולדות, מחלות ואף ללא רקע ברור. הפעוטות מגיעים למעון מידי יום מבתיהם בהסעה עם ליווי.

במעון מקבלים הילדים שירותים גנים חינוכיים, טיפוליים ופרא-רפואיים מתקדמים: פיזיותראפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאית תקשורת ועוד. כמו כן מתקיימים טיפולים ייחודיים בחדרי גרייה וחישה לפעוטות לקויי ראיה ולכלל הפעוטות (חדר חושך וחדר סנוזלן) וטיפול משולב של בעלי חיים עם ריפוי בעיסוק.

במקביל פועל במעון מערך סוציאלי שנותן מענה למשפחות הפעוטות (הורים, אחאים, סבים וסבתות).

המעון מקיים קשר אינטנסיבי עם המרפאה להתפתחות הילד, קופות החולים ושירותי הרווחה, במטרה לסייע ככל הניתן לפעוט ומשפחתו.

במעון "צ'יימס מרכז הולנד" משולבים פעוטות ממשפחות מהעיר תל אביב-יפו ומערים נוספות סמוכות. למרכז מגיעים פעוטות ממשפחות יהודיות, מוסלמיות ונוצריות וכן ילדי עובדים זרים. במעון עובד צוות שאף הוא רב תרבותי וניתנת התייחסות לחגים של כל הדתות במהלך השנה.

עם תום השהות ב"צ'יימס מרכז הולנד" עובר כל ילד לשילוב במסגרת גנית חינוכית מתאימה לו, בחינוך הרגיל או בחינוך המיוחד. צוות המרכז ממשיך בתהליך הליווי עד לשילובו של הפעוט במסגרת ההמשך.

 

בקרו בדף הפייסבוק של מרכז הולנד


ימי פעילות

א'-ה' בין השעות 07:30 -15:30,
ימי ו' בין 07:30 - 12:30

יצירת קשר

כתובת - אריסטו 16, יפו
טלפון - 03-6571374
פקס - 03-6571375
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.