חיבוק

מעון יום שיקומי "צ'יימס אור", מודיעין-מכבים-רעות

מנהל- ברק פימה

"צ'יימס אור"-מרכז שיקומי חינוכי לילדים עם מוגבלויות הוא מסגרת חינוכית, טיפולית, שיקומית המספקת תחת קורת גג אחת מגוון שירותים לתינוקות, לפעוטות ולילדים צעירים עם צרכים מיוחדים.המסגרת כוללת מעונות יום שיקומיים, מעונות יום תקשורתיים, גני חינוך מיוחד ומרכז יום ארוך. מרכז "אור צ'יימס" נפתח במודיעין בשנת 2006, בהפעלת עמותת צ'יימס ישראל, בפיקוח ומימון משרדי הרווחה והבריאות ובשיתוף פעולה עם עיריית מודיעין-מכבים-רעות. עם השנים גדל המרכז והעתיק את משכנו למבנה הנוכחי ברעות.

 

מעונות-יום-שיקומיים רב נכותיים ותקשורתים לתינוקות ופעוטות עם עיכוב התפתחותי או על הרצף האוטיסטי - גילאי חצי שנה עד 3 שנים:


המעון השיקומי הרב-נכותי מיועד לתינוקות ופעוטות עם עיכוב התפתחותי ממגוון סיבות כמו תסמונות גנטיות, פגות, שיתוק מוחין ,מחלות שונות ולעיתים עיכוב שסיבתו לא ידועה. המעון השיקומי התקשורתי מיועד לפעוטות על הרצף האוטיסטי. במעון משולבים כ-40 תינוקות ופעוטות בארבע כיתות . זכאות הפעוטות להשמה במסגרת נקבעת על ידי שירותי הרווחה .
הפעוטות מגיעים למעון מידי יום מבתיהם על ידי ההורים או בהסעה עם ליווי. שגרת היום במעון היא כבכל גן אחר, כוללת סדר יום חינוכי-טיפולי. בנוסף, לכל פעוט יש תכנית קידום אישית, המגובשת בשיתוף פעולה עם ההורים ואנשי צוות רב-מקצועיים. התוכנית כוללת תרפיות וטיפולים פרא-רפואיים המותאמים לצרכי הפעוט, ומכוונים למיצוי יכולותיו בכל התחומים.
המעון מקיים קשר רצוף על כל גורמי הטיפול בקהילה ובמידת הצורך גם עם בתי החולים במטרה לתת את הסיוע המיטבי לפעוט ומשפחתו.

 

גנים לחינוך מיוחד לגיל רך- גילאי 3 עד 6:


מסגרות החינוך המיוחד מיועדות לילדים עם עיכוב התפתחותי,שיתוק מוחי או לקויות בינוניות עד קשות, בהם כלולים גם ילדים עם בעיות רפואיות. בגן ניתנים כל התכנים התואמים את תכניות משרד החינוך. את הילדים מלווה הצוות הכוללני הרב-מקצועי בו חוברים יחד גננות לחינוך מיוחד, סייעות/ים, צוות פרא-רפואי (פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאית תקשורת), עובדת סוציאלית, אחות מוסמכת ועוד.
במסגרת התוכניות החינוכיות נעשה שימוש באמצעי למידה ותרגול מותאמים, תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות דוגמת אייפדים, מחשבי תקשורת, מחשבי על אינטראקטיביים, מתגים, מערכת מיקוד מבט ועוד וכל זאת בהתייחסות והתאמה לצרכיו האישיים של כל ילד וילד ומשפחתו.

 

מרכז יום ארוך- שירות, טיפול, פנאי והעשרה לילדים:


צ'יימס ישראל מפעילה את מרכז יום ארוך "צ'יימס אור" לילדי כיתות הגנים לחינוך מיוחד .המרכז פועל בסביבה מוגנת ומוכרת לילדים ולכן מקנה תחושה מוגנת ובטוחה עבורם.
פעילות המרכז מאפשרת רצף טיפולי תחת קורת גג אחת למשך כל היום ומקלה על המשפחות בהתמודדות היומיומית עם הטיפול האינטנסיבי בילדם.
ילדי המרכז מחולקים לקבוצות פעילות על פי גילאים ורמת תפקוד. כל קבוצה מלווה על ידי צוות קבוע וסדר יום בו משובצות פעילויות המותאמות לצורכי הילדים כאשר הדגש אחה"צ הוא על פעילות פנאי חוויה והנאה.


באור צ'יימס עובד צוות מקצועי מסור וחדור הנעה, מתוך אמונה אמיתית ביכולות של הילדים ובעמידה בדבקות במטרות השיקומיות, החינוכיות, האישיות, הכיתתיות והמערכתיות. ילדי אור צ'יימס זוכים לחיבוק נוסף מקהילה מתנדבת וחמה המאמצת את המסגרת אל חיקה ועוזרת הן בעבודה עם הילדים והן בהובלה של אירועים ופרויקטים מיוחדים , גיוס כספים למטרות הצטיידות ייחודית, עזרה בתחומי המחשבים ועוד.

 ימי פעילות

א'-ה' בין השעות 07:30 -15:30,
ימי ו' בין 07:30 - 12:30

 

יצירת קשר

כתובת - שדרות העומרים 33, רעות
טלפון - 08-9751522
פקס - 08-9264098
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.