מעש4 - עותק

מרכז רצף שירותי תעסוקה "צ'יימס אחיקם", תל אביב

מנהלת - ליאורה ג'רפי-ארמה

 

מרכז רצף שירותי תעסוקה (רש"ת) "צ׳יימס אחיקם" ממוקם במרכז רב שירותים לאנשים עם צרכים מיוחדים ע״ש רובננקו ברמת החייל ומספק כיום שירותים לכ-160 אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית ברמה קלה עד בינונית, בגילאי 21 ומעלה. זהו המרכז התעסוקתי הראשון שהופעל על ידי עמותת צ'יימס ישראל עם תחילת פעילותה בארץ בשנת 1991.

המרכז מציע רצף שירותי תעסוקה המותאמים לרמות תפקוד שונות של מקבלי השירות: יחידה לתעסוקת בית לאנשים עם מוגבלויות המתקשים להגיע למרכז התעסוקה, יחידה קדם-תעסוקתית, יחידת וותיקים (לחניכים מזדקנים), סדנאות תעסוקה-יצרנית מגוונות, תוכנית להכשרה תעסוקתית בבית חולים איכילוב והשמה וליווי בתעסוקה נתמכת בשוק החופשי.

במרכז רש"ת "צ׳יימס אחיקם" מופעלות סדנאות תעסוקה בתחומי אומנות שונים: ציור, משחק ותיאטרון, פיסול בקרמיקה, צילום ועוד. סדנאות האומנות הינן תוצר של פיתוח אפיקי תעסוקה מגוונים לאנשים עם מוגבלויות, במטרה להרחיב את אפשרויות הבחירה ולמקסם את כישוריהם של מקבלי השירות לתחום התעסוקה.

בנוסף המרכז מציע למשתקמים גם פעילויות חינוך והעשרה כגון: מסיבות חגים, השתתפות בטקסים לציון אירועים משמעותיים, סיורים להכרת מוסדות בקהילה, פעילות ספורט וכושר ועוד.

הצוות במרכז הרש"ת "צ'יימס אחיקם" כולל מנהלת, רכזת תוכניות קידום ויחידות טיפוליות,מדריכים תעסוקתיים ומדריכים פרא-רפואיים, תרפיסטים, מזכירה ומתנדבים.

 

במרכז הרש"ת פועלות מספר תוכניות מיוחדות:

1)שילוב שכבת בוגרים מבתי ספר לילדים עם מובלות שכלית התפתחותית כהכנה לחיי התעסוקה הבוגרים.

2)שילוב בני נוער מתנדבים מעירוני י״ד לשם חשיפת הקהילה לעולמם של אנשים עם מוגבלויות ושילוב עם החברה ה״רגילה״.

3)שילוב בוגרים עם אוטיזם בסדנאות התעסוקה של המרכז.

ימי פעילות

א׳ - ה׳ בין השעות 7:30 - 15:30

יצירת קשר

כתובת - הארד 13 תל-אביב
טלפון - 03-6445227/8
פקס - 03-6445229
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.