נאבקים באלימות באמצעות תוכנית העצמה חדשה לנשים

Facebook
WhatsApp

ידוע כי אנשים עם מוגבלות עלולים להיות חסרים בכלים ובמיומנויות התמודדות והגנה מפני פגיעה. יתרה מכך, ללא הידע בזיהוי מצבים כאלה וללא הכרות עם מקורות הדיווח והסיוע במקרים של פגיעה ואלימות מינית פעמים רבות יבחרו אנשים עם מוגבלות לשתוק ויישארו חשופים לפגיעה.

בנוסף, לעתים קרובות מדי, בני משפחה, מטפלים והציבור אינם מתייחסים לאנשים עם מוגבלות כאל מבוגרים בעלי שליטה מלאה על חייהם. כל מה שקשור במיניות שלהם פעמים רבות אינומוגדר ולא יודעים איך לתקשר אותו כך שהמסר החברתי הוא שאינם מיניים או שהם אינם מסוגלים להתמודד עם הנושא.

בחורף האחרון, הודות לתרומה נדיבה של 'קרן לוריאל לנשים', השקנו תוכנית העצמה לנשים עם מוגבלות שחלמנו עליה כבר זמן רב. התוכנית מסייעת בהבנת מערכות יחסים וזוגיות, זיהוי סימנים מקדימים לפגיעה ואלימות, הגנה עצמית ומקורות לסיוע ותמיכה בכל הקשור למקרי אלימות, הטרדות מיניות ואונס.

במהלך התוכנית, אנו נותנים לנשים עם מוגבלות פורום לנהל דיאלוג בנושא. המנחים שלנו מספקים מידע לצמצום פערי הידע ולזיהוי ומניעת מקרי התעללות בנוסף לכלים ומשאבים שיסייעו לנשים להתגבר על מצבים לא בריאים או מסוכנים.הפידבק שקיבלנו מהקבוצה הראשונה שפועלת במרכז צ'יימס בראש העין הוא חיובי מאוד, נשים נרגשות ומודות על האפשרות לדון במצבים מהחיים וללמוד איך לקדם ולהביע עצמן בצורה שלא פוגעת בהן.הנשים החלו את התוכנית בלמידת סטריאוטיפים מגדריים. הן עברו תהליך בו זיהו את נקודות החוזקה שלהן. בנוסף, למדו על בריאות, על גופן ועל מיניות באמצעות עזרי הוראה, דיונים כנים ויוגה. התוכנית נמצאת במחצית דרכה וצפויים לנשים מפגשים נוספים שיעסקו בזכויות אדם בסיסיות, מערכות יחסים בריאות, אהבה ומיניות. בחלק זה של התוכנית, יעבדו על כישורי תקשורת אסרטיביים ויאספו כלים ויכולות חשובים להגנה ובקשת עזרה במקרי חירום. בסיום התוכנית, מתוכנן מפגש סיום חגיגי במשרדי לוריאל . 

מטרתנו לשנה החדשה היא לפתוח 4 קבוצות נוספות שייקחו חלק בתוכנית החשובה הזו בתקווה שבטווח הרחוק נצליח לסייע לכל 400 הנשים שמקבלות שירות בעמותה שלנו.