יוצרים קשר דרך התמונות

Facebook
WhatsApp

כחלק מפרויקט שנתי שהתקיים בשלושה מרכזי יום שהות ארוך של העמותה לילדים ונוער עם מוגבלות,  קיים הצלם והשחקן רום ברנע סדנת פוטותראפיה. פוטותרפיה זהו שימוש בצילום בתהליכי טיפול והעצמה. במסגרת העבודה הילדים צילמו ויצרו, תוך הפעלות שונות מעולם הפוטו תרפיה, בשיתוף מלא של צוות המועדונית.

התמונות משקפות: חוויות, יחסים, ואווירה.

את התמונות גיבשנו ל"קלפי הפעלה"- קלפים  שנועדו לעורר אסוציאציות והשלכות של המשתמשים בהם, ובכך לשמש כאמצעי להבנה רגשית של עצמם, ובמיוחד כאמצעי לקידום תהליכים רגשיים.

הקלפים, אשר מלווים בחוברת עם הצעות הפעלה, המחולקות לרמות תפקוד שונות (קל, בינוני, קשה). הקלפים יכולים להיות שימושיים גם להפעלת ילדים (רגילים ומיוחדים) וגם לעבודה עם צוות.

כך שלמעשה הידע הנוגע לפעילות תוכן מעשירה, והנעת קבוצה (גם של ילדים מיוחדים) מובאת בערכה זו, לצד תמונות אותנטיות מהעבודה בשטח, אשר יכולה לחבר צוותים וילדים כאחד.

ו…. הם ארוזים בקופסא ירוקה ויוקרתית

רום ברנע, מנחה הקבוצות: "יש מגוון רחב של כלים שנחשפתי אליהם במסגרת העבודה עם הילדים מהעמותה. הייתי צריך למצוא דרכים חדשות שלא הכרתי לפני. למדתי איך ניגשים לילדים עם מוגבלות. גיליתי שדרך העולם של הצילום והאומנות אפשר לחדור דרך המון שכבות הגנה ולהתגבר על פערי הגילאים והיכולות הקוגנטיביות. אחד הדברים שנמצאו כהכי יעילים זה לתת לילדים המקסימים האלה, לחברים הטובים שלי את המצלמה לידיים, לתת להם לשחק ברחפן, להדפיס תמונה ולראות איך היא מתפתחת בעיניים נוצצות. לראות את ההתרגשות שלהם ואת הניצוצות בעיניהם מול היצירות המשותפות שלהם זה מדהים." 

עגלו לטובת

עמותת צ’יימס

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו