תחום התעסוקה מספק רצף של שירותי תעסוקה לאנשים עם מוגבלות, מתעסוקה מוגנת ועד שילוב וליווי בתעסוקה בשוק החופשי. שירותי התעסוקה מותאמים לצרכיו, ליכולותיו ולרצונותיו של מקבל השירות, תוך מתן הזדמנות למימוש זכויותיו האישיות והחברתיות.

רצף שירותי התעסוקה כוללים מרכזי רצף שירותי תעסוקה ועבודה נתמכת בשוק החופשי.

מרכזי רצף שירותי תעסוקה

מרכזי רש"ת – רצף שירותי תעסוקה, המופעלים על ידי עמותת צ'יימס ישראל, מיועדים לבוגרים עם מוגבלות ומטרתם לספק רצף שירותי שיקום, טיפול ותכניות תעסוקה המותאמות באופן מרבי לרצונותיו, ליכולותיו ולצרכיו של המשתקם.

מטרות מרכזי הרש"ת הן:

  • מתן מגוון הזדמנויות תעסוקתיות שתתאמנה באופן מרבי ליכולותיו ובחירתו של המשתקם
  • הקניית מיומנויות והכשרת משתקמים עם מוגבלות למימוש מרבי של הפוטנציאל האישי שלהם בתחום התעסוקה והגברת השתתפותם בחיי החברה
  • קידום המשתקמים בתחומים נוספים, המשיקים לשילוב התעסוקתי ומשפיעים על הצלחתו, כגון: הקניית מיומנויות חברתיות, פיתוח עצמאות אישית, העלאת הדימוי העצמי ותרומה לבריאותם הנפשית והפיזית
  • לאפשר למשתקם לממש התאמה מקסימלית בין יכולותיו התעסוקתיות ובחירותיו התעסוקתיות לגמול הכספי עבור עבודתו.

עבודה נתמכת בשוק החופשי

עבודה נתמכת עוסקת בהכשרה, השמה וליווי אנשים עם מוגבלות בשוק החופשי, במפעלים ועסקים פרטיים וממשלתיים, בהשמה פרטנית או קבוצתית. כיום התוכנית כוללת יותר מ- 110 השמות במקומות עבודה באזור המרכז והשרון בתחומי עיסוק שונים כגון: אריזה, סיעוד לקשישים, דיוור, בתי קפה וכדומה. התוכנית מותאמת לכל אדם באופן אינדיווידואלי בהתאם ליכולותיו ורצונותיו ובהתאמה מרבית לדרישות התפקיד.

התכנית כוללת גם שילוב בהכשרות קדם-תעסוקתיות הכוללות לימודים והתנסויות בתעסוקה במטרה לגבש זהות תעסוקתית, לרכוש מיומנויות רלבנטיות ולהשתלב בעבודה באופן התואם את הבחירה, הרצון והיכולות של המשתקם.

המשתקמים מלווים על ידי רכז השמה שיקומי צמוד לאורך כל תקופת עבודתם. הם לומדים כיצד להציג את עצמם בראיון עבודה, כיצד להשתמש בתחבורה ציבורית ומתנסים בעבודות שונות . 

במקביל גם המעסיקים נהנים מליווי והדרכה של צוות התוכנית אשר בהדרגה מוביל את העובד והמעסיק לתקשורת עצמאית תוך התערבויות על פי הצורך.

במסגרת תחום עבודה נתמכת מקיימת העמותה שיתופי פעולה עם חברות, יזמים ובעלי עסקים, כך ששני הצדדים יוצאים נתרמים מהשותפות: המשתקמים זוכים בעבודות מגוונות, מקדמות ומתגמלות והחברות ובעליהן זוכים בעובדים חרוצים ויציבים העומדים בסטנדרטים של איכות וכמות.

עמותת צ'יימס ישראל מאמינה כי עבודה היא מקור סיפוק חיוני לכל אדם וכי לכל אדם הזכות לממש את הפוטנציאל שלו בשוק העבודה ולתרום לקהילה בסיוע ההתאמות האינדיבידואליות הנדרשות.

חבצלת עמרמי
מנהלת תחום מרכזי רצף שירותי תעסוקה

050-6662265, havazelet@chimesisrael.org.il

מקסים טפירו
מנהל עבודה נתמכת

050-6668467, maxim.tapiro@ChimesIsrael.org.il

עמותת צ'יימס ישראל מפעילה 6 מרכזי רש"ת

מרכז רצף שירותי תעסוקה "צ'יימס אחיקם", תל אביב

מנהלת – ליאורה ג'רפי

הארד 13 תל-אביב

מרכז רצף שירותי תעסוקה "צ'יימס ראשון לציון"

מנהלת – נעמה חרש

יצחק בן צבי 33, ראשון לציון

03-9523994

מפעל מוגן "צ'יימס אריאל"

מנהלת – סמדר ארביב

דרך עפרון 8, אריאל

03-9060624

מפעל רב-נכותי מוגן "צ'יימס ראש העין"

מנהלת – סגולית ממן

המלאכה 9, פארק אפק, ראש העין

077-2006529

מרכז רצף שירותי תעסוקה צ'יימס כפר סבא

מנהלת הדס ניר אלימלך

המוביל 7 , אזור התעשייה כפר סבא

09-7655997

מרכז רצף שירותי תעסוקה "צ'יימס טייבה"

מנהלת – לינה נסיראת

א.ת טייבה, ת.ד 5469

09-7996293

תמכו בצ'יימס ישראל למען שיפור איכות חייהם של אנשים עם מוגבלות