צ'יימס בתכנית כלל-ארגונית לקידום חוסן אישי ומקצועי

Facebook
WhatsApp

לחוסן האישי והקהילתי משמעות רבה לכל אדם,  בייחוד בקרב אוכלוסיות חסרות ישע והצוותים המלווים אותם.  על רקע המציאות המורכבת במלחמת חרבות ברזל ואחרי משבר הקורונה הצוותים נדרשים  ללוות את מקבלי השירות בעודם מתמודדים בעצמם  עם פחד וחרדה מהמצב הביטחוני, אובדנים, פגיעה בתחושת המסוגלות להתמודד עם משימות  ובכלל.

עם התמשכותו של המשבר, החליטה העמותה לבסס תכנית שיכשירו את הצוותים בהתמודדות אישית ומקצועית עם התקופה המורכבת. התכנית תכשיר את הצוות לתת מענים הולמים כחלק משגרות העבודה,  ותיתן להם כלים שיסייעו להם לתמוך במקבלי השירות בהתמודדות היום יומית המורכבת.   

לאור זה החלה עמותת צ'יימס לאחרונה, כחלק מהתכנית המקצועית, תוכנית חוסן כלל- ארגונית שנבנתה בהתאם למאפייני וצרכי העמותה.  מתחילת אפריל ועד סוף אוגוסט 2024,  יעברו כל 617 עובדי העמותה הכשרה לשיפור החוסן וניהול משברים כדי לספק טיפול טוב יותר ל-1200 המוטבים שלנו עם מוגבלות.

לדברי ענת שחר, מנהלת מעון יום שיקומי-תקשורתי לפעוטות באשקלון , כשהמלחמה החלה ב-7 באוקטובר נוצר כאוס עצום. עבור אנשי הצוות המשך העבודה ומתן הטיפול תוך כדי זה שהם עצמם נמצאים בחשש קיומי גדול היה אתגר עצום.  "אנשים כאן איבדו חברים ובני משפחה", מספרת שחר. "היו אנשים שנעדרו הרבה מאוד זמן ולא ידענו איפה הם. דודה שלי נרצחה בפסטיבל נובה, איבדתי שלושה חברים בכפר עזה, ובן של חבר נחטף מניר עוז. זה מאוד קשה. סף החרדה היה גבוה. ובתוך כל זה, הצרכים העיקריים של הילדים שלנו הם מה שחשוב. אתה חייב לעבוד, לתת מוטיבציה ולתמוך בכל המשפחות שגם הן כואבות".

עמותת נט"ל תוביל את פרויקט החוסן בעמותה. צוות המנחים יצר תוכנית לימודים המותאמת לצרכים האישיים של אופי המסגרות ובמקביל נציג אחד מכל תחום בעמותה יעבור הכשרה ממושכת כ"נאמן החוסן", לאיתור צרכים שוטפים ובניית תוכניות חוסן נוספות לעובדים ולמקבלי השירות.

ההכשרה תכלול ידע על התמודדות עם מצבי מתח ולחץ והתערבויות חירום במסגרת וכיצד להקנות את הידע למקבלי השירות. כמו כן יקבלו הצוותים כלים לשמירה עצמית וחיזוק החוסן שלהם עצמם.

עגלו לטובת

עמותת צ’יימס

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו