רצים למען נועם וחבריו

Facebook
WhatsApp

ילדי "מרכז אור" של עמותת צ'יימס השתתפו השנה במרוץ מודיעין השנתי. הילדים השתתפו במקצה מיוחד, "מקצה האפרוחים", שאורכו 300 מטרים. המקצה היה השנה מרגש במיוחד, כשבין מאות הילדים ניתן היה להבחין בנוכחות גדולה של ילדים עם מוגבלות, מלווים בהוריהם ובחבריהם ועושים את מה שכולם עושים – רצים, כשהם נעזרים בהליכונים מיוחדים ובאמצעים נוספים. הילדים לוו על ידי צוות מרכז היום השיקומי "צ'יימס אור" שבו הם מתחנכים, שהגיע לתמוך ולעודד.

בין משתתפי המרוץ היה גם נועם מרקוביץ, בן ה – 3, פעוט מתוק, חייכן ותקשורתי המתחנך במרכז. לנועם מחלה גנטית נדירה בשם Lesch-Nyhan syndrome, הגורמת לעיכוב התפתחותי חריף. בכל העולם יש רק כ-100 חולים במחלה ונועם הוא היחיד בישראל. משפחתו שמה לה למטרה להעלות את המודעות למחלה במהלך המרוץ, זאת לקראת תהליך ניסויי שצפוי להתחיל בארה"ב על תרופה שאולי תוכל לתת מענה בעתיד ללוקים בתסמונת.

צ'יימס מעניקה לנועם ולילדים רבים אחרים, תחושת מימוש ותקווה. הצוות המקצועי המסור שלנו עומד לרשותם וכמו שתיארה זאת ליאת מרקוביץ, אמו של נועם: "מלאכים… הם מדהימים בכל צורה אפשרית. הם הצילו את החיים שלנו".

ההבנה כי טיפוח העצמאות והמסוגלות בקרב אוכלוסיות מיוחדות היא קריטית לשילובם במרקם החיים, היא זו המובילה אותנו מדי יום בעבודתנו במרכזים השונים של צ'יימס ישראל. אנו מאחלים לנועם מרקוביץ ולמשפחתו המקסימה ניצחון סוחף במרוץ של החיים ונהיה שם עבורם עם גב ותמיכה ככל שיידרש.

עגלו לטובת

עמותת צ’יימס

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו