סביבה תומכת1 - עותק

"צ'יימס סביבה תומכת"

"צ'יימס סביבה תומכת"

"צ'יימס סביבה תומכת" מאפשר לבוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית לחיות חיים נורמטיביים בקהילה, תוך מניעת מצבי סיכון והזנחה.

התחום מיועד לאנשים בוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית המתגוררים לבד, עם בן זוג שאף הוא עם מוגבלות או עם הורה קשיש, ומנהלים משק בית עצמאי.

הבוגרים נמצאים בדרך כלל כאשר הם במצב של שוטטות וחיים בשולי החברה, חסרי מערכת תמיכה מספקת ומסגרת תעסוקתית ו/או חברתית.

 

לכל בוגר בתחום מוצמד מדריך אישי המלווה אותו בחיי היום יום, ופועל יחד עם הבוגר על פי תכנית אישית לקידום ושימור מיומנויות בתחומי החיים השונים. המדריך פוגש את הבוגר בביתו מידי שבוע באופן קבוע, מלווה אותו לבדיקות רפואיות ומבצע מעקב תרופתי, יוצר שיתופי פעולה עם גורמי התמיכה במשפחה ובסביבה, עומד לרשות הבוגר באופן טלפוני על בסיס יומיומי, מהווה גורם תמיכה משמעותי ואחראי על ביצוע תכנית הטיפול הנקבעת בתיאום עם גורמי הרווחה.

 

"צ'יימס סביבה תומכת" מאפשר לחניכים:
• לפתח כישורים לחיים עצמאיים (שמירה על היגיינה אישית, ניקיון הבית, שימוש בשירותים בקהילה ועוד), תוך מיצוי הפוטנציאל האישי שלהם
• להשתלב במסגרת תעסוקתית וחברתית
• ליצור רשת תמיכה שתספק מעקב רצוף והתערבות על פי הצורך (שיתוף קרובי משפחה, שכנים, אפוטרופוסים וכו').

 

עמותת צ'יימס ישראל החלה בהפעלת "צ'יימס סביבה תומכת" בעיר תל אביב כפרויקט ניסיוני, ואף זכתה בפרס הצטיינות מ"קרן שלם" על הפעלת פרויקט ייחודי לשנת 2002. בשנת 2010 החלה העמותה בהפעלת התכנית גם בעיר פתח תקווה.

 

ליצירת קשר: אלכסנדרה הורנשטיין נעמת – מנהלת סביבה תומכת
050-666-0253, This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.