חיבוק

מעון יום שיקומי צ'יימס שולמית

מנהלת: פולה מלכי

מעון יום שיקומי שולמית, מופעל על ידי עמותת צ'יימס ישראל, בשיתוף עיריית אשקלון, ונותן מענה לטיפול ולשיקום פעוטות בגילאי לידה עד גיל שלוש. המעון נותן מענה ל-24 פעוטות בעלי צרכים מיוחדים מאשקלון והסביבה, בנוסף למענה שניתן היום ל-40 פעוטות נוספים במעון שקד.
המעון מיועד לתינוקות ופעוטות מגיל 6 חודשים ועד 3 שנים , עם עיכוב התפתחותי, אוטיזם, ומורכבויות רפואיות קשות ומעניק שירותים לילדי אשקלון והסביבה.

מטרות המעון

  • מתן התערבות שיקומית טיפולית בשלבי ההתפתחות המוקדמים במטרה לקדם את הפעוט למיצוי מרבי של הפוטנציאל ההתפתחותי האישי שלו.
  • מתן סיוע ותמיכה למשפחת הפעוט בהתמודדות ובטיפול בו, תוך מתן אפשרות לניהול חיי משפחה שגרתיים.


שגרת היום במעון השיקומי היא כבכל גן טיפוסי, כאשר אל תוך התוכנית הגנית-הנורמטיבית, מוטמעת על בסיס יומיומי, עקבי ואינטנסיבי, ולאורך כל היום, תכנית שיקומית-חינוכית וטיפולית אישית, הנבנית על ידי כלל אנשי הצוות המקצועי. הצוות הבונה את התוכנית מורכב מאנשי חינוך, צוות פרא-רפואי (פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאות תקשורת) ואנשי הטיפול הרגשי (עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה), הכל מתוך מחשבה וכיוונון למיצוי יכולות הילד בכל התחומים. בתוכנית מושם דגש משמעותי על תיאום ציפיות ומעורבות ההורים בכל הנוגע לתוכנית האישית של ילדם.

אנו מאמינים שהתערבות מוקדמת הינה קריטית בשנים הראשונות של ילדים עם עיכוב התפתחותי. אבחון, טיפול והשגחה אינטנסיביים יסייעו לעקוב אחר התפתחותו של הפעוט ויאפשרו לו להגיע להישגים אישיים מיטביים בכל תחומי ההתפתחות - קוגניטיבי, מוטורי, חושי, תחושתי ורגשי.

ימי פעילות

א - ה 07:45-15:45
יום ו 07:45-12:00

יצירת קשר

כתובת: הצבעוני 34, אשקלון
טלפון 08-6733746
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.