להעניק תחושה של מסוגלות והעצמה

Facebook
WhatsApp

הכירו את תומר עמרם, מדריך במועדונית "צ'יימס אנוך" בתל אביב מזה 4 שנים. תומר נולד בתאילנד, לאם ישראלית ואב תאילנדי. בגיל 13 ,לאחר גירושי הוריו, עלה לישראל יחד עם אמו . "כילד גדלתי בתאילנד ולמדתי בבית ספר בינלאומי מגוון, עם ילדים מכל העולם", מספר תומר. "חווית הילדות שלי ברובה הייתה קסומה, עם אווירה חיובית ונעימה בבית הספר, שם גם נחשפתי להמון תרבויות שאפשרו לי לסגל תכונות כמו סבלנות, אכפתיות והכלה".

הכירו את תומר עמרם, מדריך במועדונית "צ'יימס אנוך" בתל אביב מזה 4 שנים. תומר נולד בתאילנד, לאם ישראלית ואב תאילנדי. בגיל 13 ,לאחר גירושי הוריו, עלה לישראל יחד עם אמו .

"כילד גדלתי בתאילנד ולמדתי בבית ספר בינלאומי מגוון, עם ילדים מכל העולם", מספר תומר. "חווית הילדות שלי ברובה הייתה קסומה, עם אווירה חיובית ונעימה בבית הספר, שם גם נחשפתי להמון תרבויות שאפשרו לי לסגל תכונות כמו סבלנות, אכפתיות והכלה".

אולם קליטתו של תומר בישראל לא הייתה חלקה וכנראה שהפער הגדול בין התרבויות גרם לו לתהליך קשה של הסתגלות.  "הילדים בבית הספר בו למדתי היו קשוחים בעיני, היה לי קשה להתיידד איתם, ולא הייתה לי תמיכה של מבוגרים… נהייתי מדוכא ומנותק ממה שקורה סביבי", מספר עמרם. "פשוט שקעתי בציור וחייתי בעולם פנימי משלי."

תומר מספר שהקושי ותחושת הבדידות המשיכה ללוות אותו גם כבוגר וכחלק מקבלת עזרה הוא פנה לצ'יימס ישראל, לתכנית 'תעסוקה נתמכת', שיתמכו בו וילוו אותו במציאת עבודה בשוק החופשי. "לאחר תהליך בו יועצי ההשמה הכירו אותי, את אישיותי, רצונותיי ויכולותיי הם הציעו לי להתראיין לתפקיד במועדונית אנוך". כשהתקבל לעבודה באנוך נשבע תומר להיות עבור הילדים במועדונית "האדם שהלוואי שהיה לי בגילם – האדם שיעצים אותם ויגרום להם להרגיש מסוגלים".

"אני פועל כדי שלמרות כל הקשיים, הילדים שאני מלווה בעבודתי יחוו חוויה של ילדות מרגשת, שתהווה עבורם זיכרון מתוק לחיים", אומר עמרם. "אני בן 43 אבל ילד בנשמה כך שלעתים קרובות הילדים שפחות מדברים ונפתחים עם מבוגרים מרגישים איתי יותר נוח וחופשי". "אני זוכר מקרה" מספר עמרם "שבו פגשתי בהורים של אחד הילדים ואמרתי להם שהילד שלהם מאוד מצחיק. ההורים הופתעו,  זה היה משהו שמעולם לא אמרו על הבן שלהם. אני חושב שהילד הרגיש איתי מאוד בנוח דווקא בגלל הנשמה הילדותית שלי". אני מרגיש שאני עושה את מה שאני היום כי זה בדיוק מה שהייתי צריך כשהייתי אני בגילם – אדם שיגרום לי להרגיש שאני מסוגל ויעצים אותי", מסכם עמרם.

עגלו לטובת

עמותת צ’יימס

פוסטים אחרונים

עקבו אחרינו